Studija

Vaikų žaidimų studija „Kodėlčius“ veiklą pradėjo 2006-siais metais. „Kodėlčiaus“ vardą pasirinkome neatsitiktinai. Augančiam vaikui labai svarbu atrasti priežastinius reiškinių ir įvykių ryšius. Nei vienas vaikas neužauga nepraėjęs fazės, kurioje viskas turi turėti priežastį, todėl labai svarbu, kad vaikas gautų nuoširdų atsakymą į kiekvieną rūpimą klausimą. Vaikų žaidimų studijoje sukurta aplinka, skatinanti vaikus atrasti, pažinti. „Kodėlčiuje“ ugdymo(si) procesas organizuojamas taip, kad per žaidimą vaikas pažintų pasaulį bei išmoktų suprasti jame gyvenančius žmones. O kas gali būti džiugiau vaikui, nei suvokimas „aš pats galiu“? Taip vaikas nejučiomis mokosi, bendraamžių būryje randa atsakymus į visus jiems rūpimus klausimus: kodėl kartais debesys prakiūra ir pasipila lietus, kodėl katinas su ūsais, kodėl Mamos kaktoje susimetė rūpestėlio raukšlelė…

Vaikų žaidimų studijos „Kodėlčius“ misija – savimi ir savo gebėjimais pasitikinčio, kūrybiško, saugiai bei darniai su bendraamžiais ir suaugusiais sugyvenančio vaiko ugdymas. Vaiko, gebėsiančio toliau sėkmingai lavintis ikimokyklinėje įstaigoje ar mokytis mokykloje, pritaikant studijoje įgytas žinias, gebėjimus bei įgūdžius.

Na, o pabaigai – labai išmintingi Š. Amonašvilio išsakyti žodžiai:

Jei skubi padėti, padėk gražiai.
Jei skubi užjausti, užjausk gražiai.
Jei myli, mylėk gražiai.
Jei dovanoji, dovanok gražiai.
Ir jeigu tai susiję su vaiku, viską daryk dar gražiau.
Auklėk gražiai.
Mokyk gražiai.
Patark gražiai.
Jei gėris dovanojamas gražiai, dovana bus priimta.
Jei gėris dovanojamas bjauriai, tai jis bus atmestas.
Puikios žinios triumfuos puikiose pamokose.
Puikios žinios kentės bjauriose pamokose.
Jei pats tobuliniesi, sužadinsi ir kitiems norą tobulėti.
Jeigu savo širdį pripildai Šviesos, tai ir kitų širdys Šviesos prisipildys.

Siekiame, kad šie žodžiai būtų apie mus, visą žaidimų studijoje „Kodėlčius“ dirbantį kolektyvą. Ir labai norisi, kad jie būtų apie visus pedagogus, apie visus tėvus, apie visus žmones, kurie turi sąlytį su vaikais.

 

 • Tel. Nr.

  Rasa +37061406451
  Neringa +37068535450

 • El. Paštas

  kodelcius.studija@gmail.com
 • Adresas

  Vytauto g. 38 a., Marijampolė